نقد، بررسی و رونمایی کتاب "قلم کاغذ احساس"در کتابخانه عمومی حسینی فشم

ساخت وبلاگ
چکیده : برگزاری جلسه نقد... با عنوان : نقد، بررسی و رونمایی کتاب "قلم کاغذ احساس"در کتابخانه عمومی حسینی فشم بخوانید :

برگزاری جلسه نقد، بررسی و رونمایی کتاب "قلم، کاغذ ... احساس"     

جلسه نقد، بررسی و رونمایی کتاب "قلم، کاغذ ... احساس" در پایگاه دائمی نقد کتاب رودبار قصران واقع در کتابخانه عمومی شهید حسینی فشم برگزار شد.

 

به‌گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شمیرانات، جلسه نقد، بررسی و رونمایی کتاب "قلم، کاغذ ... احساس"، اثر شهناز سیدعلی روته از نویسندگان بخش رودبار قصران در روز دوشنبه مورخ 25 تیر ماه 1397 با حضور نویسنده اثر؛ مریم آویژگان و سید ابوالقاسم میر محمد میگونی به‌عنوان منتقدین و جمعی از نویسندگان و فعالان فرهنگی شهرستان در محل کتابخانه عمومی شهید حسینی فشم برگزار شد.

در ابتدای جلسه، شهناز سیدعلی روته ضمن اشاره به خلق سه اثر در سال‌های گذشته گفت: کتاب قلم کاغذ ... احساس" در سال 1393 نگاشته شده و در حال حاضر نیز در حال نگارش کتابی با عنوان "نفس" می‌باشم.

ایشان وجود دو داستان و اشعار خود در کنار هم در کتاب را به‌دلیل مسایل مالی مطرح کرد و گفت: بدلیل حمایت نشدن چاپ آثار از سوی نهادهای فرهنگی، مجبور به قرار دادن دو داستان و مجموعه اشعار خود در یک کتاب شده‌ام.

وی با اشاره به داستان‌های کتاب گفت: قسمت کمی از داستان‍‌ها واقعی بوده اما بخش اعظم آن‌ها، تخیلی می‌باشند.

در ادامه مریم آویژگان، منتقد حوزه شعر ضمن تبریک به نویسنده بابت خلق این اثر گفت: نویسنده کتاب علیرغم دارا نبودن سواد دانشگاهی، دغدغه فرهنگ و ادب را دارند. و بهترین قسمت کتاب را، عنوان کتاب برشمرد و در خصوص متن  کتاب، گفت: ای کاش نویسندگان قبل از چاپ آثار خود، نظر چند کارشناس را جویا شوند تا به یک ویرایش نهائی برسند و سپس اقدام به چاپ کتاب کنند وی در خصوص نقد نیز گفت: نقد، بدگوئی نیست بلکه بررسی همه جانبه است که نقاط ضعف و قوت را می‌گوید و در نهایت به بهتر شدن اثر کمک می‌کند. وی ادامه داد: نویسنده اثر، خمیر مایه اصلی خلق شعر را دارد که با آموزش بیشتر می‌ تواند اثر بهتری را ارائه  نماید.

پس از آن میرمحمد میگونی به نقد داستان‌های کتاب پرداخته و گفت: شخصیت‌های داستان، به‌طور کامل پرورش داده نشده و نویسنده نتوانسته آن‌ها را به‌طور کامل توصیف نماید. وی بیان سنت‌های زیبای روستا‌ها در داستان را از نقاط قوت این اثر معرفی کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: شجاعت نویسنده در خلق آثاری علیرغم دارا نبودن سواد بالا، ستودنی است.

در پایان این جلسه از پوستر کتاب، رونمایی شد و حاظرین  در جلسه، پوستر تهیه شده را امضا نمودند.

 

برگزاری جمع‌خوانی و بلند‌خوانی کتاب زندگی به سبک روح ا... در کتابخانه شهدای نیکنام‌ده...
ما را در سایت برگزاری جمع‌خوانی و بلند‌خوانی کتاب زندگی به سبک روح ا... در کتابخانه شهدای نیکنام‌ده دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : پنجشنبه 28 تير 1397 ساعت: 14:01