برگزاری دهمین نشست مدرسه‌ای در کتابخانه عمومی شهید حسن حسینی فشم

ساخت وبلاگ
چکیده : دهمین نشست کتابخانه ای در کتابخانه عمومی شهید حسن حسینی فشم برگزار شد.    به گزارش روابط عمومی اداره... با عنوان : برگزاری دهمین نشست مدرسه‌ای در کتابخانه عمومی شهید حسن حسینی فشم بخوانید :

فشم برگزار شد. 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شمیرانات، به همت مسئول کتابخانه شهید حسن حسینی فشم، علی زرین، دهمین نشست کتابخانه ای، روز چهار شنبه مورخ 27 دی  ماه 1396 در محل کتابخانه عمومی شهید حسن حسینی فشم برگزار شد.

 

در این جلسه، شش نفر از شرکت کنندگان به معرفی کتابهای مورد علاقه خود به شرح زیر پرداختند.

 

1- کتاب یک بعلاوه یک معرفی کننده فهیمه صالحی

کتاب به داستان زندگی جسیکا توماس می پردازد. زنی تنها که خانواده ای عجیب را اداره می کند. دختر او عاشق ریاضی است و از رژلب متنفر است، با این حال پسر خانواده عاشق آرایش است!

جسیکا در دریاکنار نظافت‌چی خانه هاست و در یک کافه هم کار می کند. او تمام تلاش خود را می کند تا نبود شوهرش زندگی خوبی برای بچه هایش رقم بزند.

در سوی دیگر داستان اد نیکلاس را داریم. مردی موفق و ثروتمند که طی یک اتفاق، اشتباه بزرگی مرتکب می شود و مجبور می شود محل کارش را برای مدتی ترک کند و در ویلای خود در دریاکنار زندگی کند.

در ادامه، داستان به شکلی پیش می رود که این دو با هم برخورد می کنند و این تازه شروع ماجراهای کتاب است.

اد نیکلاس نمی خواهد به کسی کمک کند و جسیکا توماس هم نمی خواهد کسی به او کمک کند، اما…

کتاب یک بعلاوه یک به صورت دانای کل روایت می شود و در هر فصل روی یک شخصیت تمرکز دارد.

این کتاب یک رمان اجتماعی است. کتابی که به مشکلات و دغدغه های اقشار مختلف جامعه اشاره می کند. دردسرهای یک خانواده فقیر را نشان می دهد که چطور برای زنده ماندن و پیشرفت کردن تلاش می کنند. و در مقابل به مشکلات قشر ثروتمند هم اشاره دارد.

 

2- کمدی الهی معرفی کننده فاطمه عرب سوهانکی

نویسنده “کمدی الهی”،دانته الیگیری، از جمله مشهورترین نویسندگان تاریخ ایتالیا است که درموطن خود و جهان نیز طرفداران بی شماری دارد.
آثار وی تاثیر شگرفی در ادبیات جهان گذاشت. نوشته های او با “ایلیاد و اودیسه” هومر مقایسه شده وبسیاری از منتقدین در آن اتفاق نظر دارند.
تا جایی که “اونوره دوبالزاک”نویسنده مشهور فرانسوی، اورا پدر رئالیست می دانست و مجموعه کتاب های خود را به یاد کتاب کمدی الهی دانته، “کمدی انسانی”نام نهاد.
کمدی الهی که شاهکار ادبیات ایتالیا شناخته شده،در دوران قرون وسطی در قرن ۱۴ میلادی از زبان اول شخص روایت شده است.دانته، شاعر و نویسنده نیکوقلم، در آن سفرخیالی خود رابه دوزخ،برزخ و بهشــت ، بازگــو می کنــد و از این ســـه مرحله گذشته و با شخصیت های مختلف تاریخی برخورد می کند تا عاقبت در آخرین مرحله به‌ دیدار خدا می رسد.

 

3- کتاب (کودک) احوالپرسی معرفی کننده امیر علی جهان آرا

نويسنده کتاب احوالپرسی هوتسا هوشیارقصر می باشد. این کتاب مصور و رنگی، در قطع خشتی و برای کودکان گروه سنی«الف» به چاپ رسیده‌است. داستان کتاب درباره‌ی حیوانات اهلی است که به ترتیب وارد داستان می‌شوند. حیوان تازه‌وارد، در صفحه بعد، بدون رنگ ظاهر می‌شود تا کودک بتواند با توجه به آنچه که در صفحه قبل دیده آن را رنگ‌آمیزی کند.


4- کتاب زوالِ کُلُنِل معرفی کننده محمود دولت آبادی

زوالِ کُلُنِل اثری از محمود دولت‌آبادی، نویسندهٔ معاصر است که در سال‌های ابتدایی دهه ۱۹۸۰ میلادی به زبان فارسی نوشته شد، اما برای نخستین‌بار در سال   میلادی، توسط ناشر سوئیسی به زبان آلمانی منتشر شد. رمان زوال کلنل سرگذشت افسری وطن‌دوست  در ارتش شاهنشاهی ایران است که زندگی او و خانواده‌اش در مقطع انقلاب ۱۳۵۷ ایران مرور می‌شود. داستان رمان تنها در یک شبانه‌روز می‌گذرد، اما در بازگشت به گذشته مرور و تأملی عمیق در حوادث تاریخ سده اخیر ایران و تلاش مردم در رسیدن به راه جامعه‌ای مدرن و پیشرفته را منعکس می‌کند.

 

5- کتاب یازده دقیقه معرفی کننده سکینه یکتا زارع

کتاب «یازده دقیقه» یکی دیگر از آثار ماندگار و حتی یکی دیگر از شاهکارهای پائولو کوئلیو نویسنده توانمند برزیلی است. آنچه که در اکثر آثار کوئلیو مشاهده می‌شود و می‌توان از آن به عنوان فصل مشترک آثارش نام برد، وجود روح زندگی و ایجاد احساس نشاط و امید است. در حالیکه در اکثر داستان‌های این نویسنده بزرگ نقش‌های اصلی افرادی هستند که در سخت‌ترین شرایط زندگی می‌کنند اما با اتفاق‌ها و خودباوری‌هایی که در طول ماجرا روی می‌دهد، در دردناک‌ترین لحظات احساس خوشبختی پدیدار می‌شود و خواننده آن را با تمام وجود احساس می‌کند و آن را اغراق آمیز نمی‌بیند.

 

6- کتاب دال دوست داشتن معرفی کننده فائزه اسداللهی

کتاب «دال دوست داشتن» نوشته حسین وحدانی نویسنده و روزنامه‌نگار معاصر است.این کتاب که به تازگی منتشر شده توانسته نظر بسیاری از مخاطبان و اهالی فرهنگ را به خود جلب کند. همانطور که در نام کتاب ذکر شده،موضوع کتاب چند روایت از عشق و زندگی است.
وحدانی به خاطر سابقه طولانی‌ نویسندگی‌اش در فضای مجازی، طرفداران و خوانندگان بسیاری دارد. او در طی این سالها تعداد قابل توجهی یادداشت و متن در رسانه‌های مختلف مجازی منتشر کرده است که مضمون اصلی بسیاری از آنها عشق و تنفر از جنگ است.
استفاده او از ترکیبهای خاص و خلق بازیهای زبانی از ویژگی‌های متن او هستند. وحدانی ساده‌ترین مفاهیم را به شکلی روایت می‌کند که به نظر بعید و تازه می‌آید، بازی‌های زبانی و خرق عادت‌های متعدد او در ساحت زبان و متن می‌تواند تا مدتها خواننده را درگیر خویش سازد.

برگزاری جمع‌خوانی و بلند‌خوانی کتاب زندگی به سبک روح ا... در کتابخانه شهدای نیکنام‌ده...
ما را در سایت برگزاری جمع‌خوانی و بلند‌خوانی کتاب زندگی به سبک روح ا... در کتابخانه شهدای نیکنام‌ده دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : شنبه 30 دی 1396 ساعت: 21:34