برگزاری نهمین نشست کتابخانه ای در کتابخانه شهید حسینی فشم

ساخت وبلاگ
چکیده : نهمین نشست کتابخانه ای در کتابخانه شهید حسینی فشم برگزار شد.   به گزارش روابط عمومی اداره کتاب... با عنوان : برگزاری نهمین نشست کتابخانه ای در کتابخانه شهید حسینی فشم بخوانید :

فشم برگزار شد. 

 به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شمیرانات، به همت مسئول و کتابدار کتابخانه شهید حسینی فشم، علی زرین، نهمین نشست کتابخانه ای، روز سه ‌شنبه، مورخ 28 آذر  ماه 1396 به سرپرستی فهیمه صالحی در محل کتابخانه شهید حسینی فشم برگزار شد.

 

در این جلسه که از ساعت 16 تا 18  برگزار شد، 10  نفر از شرکت کنندگان به معرفی کتابهای مورد علاقه خود به شرح زیر پرداختند.

 

کتاب اولین تماس تلفنی از بهشت معرفی کننده فهیمه صالحی فشمی

کتاب اولین تماس تلفنی از بهشت اثر میچ آلبوم و ترجمه مهرآیین اخوت از انتشارات هیرمند در این کتاب می خوانیم: یک روز صبح، در شهری کوچک به نام کوُلدواتِر، چند تلفن زنگ می‌خورد. آن ‌طرف خط کسانی هستند که می‌گویند از بهشت تماس گرفته‌اند؛ یکی با مادرش حرف می‌زند و یکی با خواهری، هرکسی با عزیزی ازدست ‌رفته. آیا معجزه‌ای غریب رخ ‌داده؟ یا فریبی بزرگ در کار است؟ وقتی اخبار این تماس‌های عجیب پخش می‌شود، غریبه‌ها دسته‌دسته به شهر سرازیر می‌شوند تا آن‌ها هم بخشی از این معجزه باشند.

 

کتاب کمدی الهی دانته معرفی کننده فاطمه عرب سوهانکی

" کمدی الهی سه‌گانه‌ایست به شعر که دانته آلیگیری، شاعر و نویسنده ایتالیایی نوشتن آن‌را در سال ۱۳۰۸ میلادی آغاز کرد و تا زمان مرگش در سال ۱۳۲۱ میلادی کامل کرد. این کتاب از زبان اول شخص است و دانته در این کتاب، سفر خیالی خود را به دوزخ، برزخ و بهشت تعریف می‌کند. کمدی الهی یکی از اولین کتاب‌های ادبیات ایتالیا است و از بزرگترین آثار در ادبیات جهان به شمار می‌آید. این کتاب کمک کرد تا زبان توسکانی و شیوهٔ نوشتاری آن به استانداردی برای زبان ایتالیایی تبدیل شود.

 

کتاب نیروی معنوی  معرفی کننده مریم مسطوره بک

کتاب نیروی معنوی وین دایر  نوشته : مینا حاج غلام از انتشارات  کوله پشتی از این کتاب یاد می گیریم که تمام نظام خلقت از طریق عشق،همدلی و هماهنگی گرد هم آمده است. اگر افکار خود را در جهت این اصول به کار اندازید هیچ چیز نمی تواند مانع حرکت شما شود.

 

کتاب الفبای سلامت  معرفی کننده علیرضا علی رمضانی

الفبای سلامت (راهنمای جامع پزشکی برای همه اعضای خانواده) نویسنده این کتاب  مایکل پیترز و دیگران  و مترجم آن علی رضا منجمی و دیگران  از انتشارات  سلیس و در قطع   رحلي به چاپ رسیده است. در این کتاب مسائل بهداشتی و پزشکی به زبان ساده توضیح داده شده است همین مساله کاربرد و استفاده از کتاب برای اعضاء خانواده آسان نموده است.

 

کتاب 101 قصه از دنیای حیوانات نوشته ازوپ و از انتشارات قدیانی است این در این کتاب ۱۰۱ داستان از دنیای جذاب و دوست‌داشتنی حیوانات برای کودکان روایت شده است.

علاوه‌بر داستان‌های جدید، بسیاری از داستان‌های آشنای قدیمی بازنویسی شده است.

بسیاری از پیام‌های اخلاقی و انسانی در قالب این داستان‌های کوتاه روایت می‌شود. زبان نوشتاری این قصه‌ها ساده و روان است. داستان‌ها با یک اتفاق ساده شروع می‌شوند و پیام خود را به‌دوراز پیچیدگی‌های نوشتاری به خواننده منتقل می‌کند.

این کتاب منبعی جامع از قصه‌های کوتاه زیبا، هم برای کودکان و هم والدین است. نمونه‌هایی از تاثیرگذاری ادبیات داستانی به زبان حیوانات را در ادبیات کهن ایران با نمونه بارز «کلیله‌ودمنه» می‌توان به‌آسانی مشاهده کرد.

 

کتاب آئین زندگی معرفی کننده فائزه زمان فشمی

دیل کارنگی نویسنده و سخنران آمریکایی در ۲۴ نوامبر۱۸۸۸ در یک خانواده فقیر در میزوری به دنیا آمد . وی توسعه دهنده درسهایی در زمینه پیشرفت شخصی، فروشندگی و سخنرانی در جمع بود. او چندین کتاب پر فروش از جمله آئین دوست یابی وآئین زندگی نگاشته است.

کتاب آئین زندگی چکیده‌ای از تجربیات عملی زندگی صدها نفر از اثرگزارترین انسان‌های روی زمین است. او با معرفی جنبه های مختلف افراد مشهور و بزرگ و موفق ، راهکارهایی عملی برای داشتن زندگی‌ای با حداقل نگرانی و درگیری ارائه کرده است. تمام مواردی که برای مقابله با نگرانی در این کتاب بیان می‌شوند را همه‌ی ما می‌دانیم” اما نمی دانیم کجا و چگونه آنها را با چه میزانی به کار ببریم.

دیل کارنگی با زیبایی خاصی و لحنی خاص مانند یک استاد به شما می‌آموزد که اگر بتوانیم زندگی را کنترل کنیم چقدر برای ما زیبا می شود. قوانینی که در اینجا به آنها اشاره شده است صرفاً براساس تئوری و حدسیات نیست، بلکه کاملا کاربرد دارد.

 

کتاب دالان بهشت معرفی کننده عفت محسنی

رمان «دالان بهشت» از پرفروش‌ترین‌ رمان‌های‌ ایرانی‌ است. داستان‌ زندگی‌ دختری‌ که‌ بنا به‌ تصمیم‌ والدینش‌ ازدواج‌ می‌کند، اما به دلیل ناپختگی خیلی‌ زود شکست‌ می‌خورد و در طول سال‌های بعد به اشتباهاتش پی می‌برد. در بخشی از داستان می‌خوانیم: «خدایا چقدر نفهم‌ و کودن‌ بودم‌ که‌ درک‌ نمی‌کردم‌. حس‌ حسادت‌ زنانه‌ کجا و غیرت‌ و تعصب‌ مردانه‌ کجا! حتی‌ مهلت‌ نشد چشم‌هایش‌ را ببینم‌، سیلی‌اش‌ چنان‌ سخت‌ و محکم‌ و آنی‌، مثل‌ برق توی‌ صورتم‌ خورد که‌ هیچ‌ چیز ندیدم‌.» پسر یا دختر کدام‌ مقصرند؟ و آیا این‌ پرسش‌ از ریشه‌ اشتباه‌ نیست‌؟ پسر جوانی‌ تحصیل‌ کرده‌ است‌، زندگی‌ اجتماعی‌ موفقی‌ دارد و رفتارهایش‌ توسط‌ هر دو خانواده‌ تایید می‌شود. دختر اما بی‌تجربه‌ است‌، از پشت‌ میز مدرسه‌ و از بازی‌ کودکانه‌ به‌ جایی‌ پرتاب‌ شده‌ است‌ که‌ نمی‌شناسدش‌ و بزرگ‌ترها زندگی‌ زناشویی‌اش‌ می‌خوانند. همه‌ چیز علیه‌ دختر است‌. نویسنده‌ اما به‌ یاری‌ سطرهای‌ نانوشته‌اش‌ چیز دیگری‌ را به‌ تصویر می‌کشد. سپیدخوانی‌ها از به‌ مسلخ‌ بردن‌ یک‌ قربانی‌ حکایت‌ می‌کنند. نازی صفوی رمان‌نویس معاصر متولد 1346 در تهران است که با نوشتن رمان «دالان بهشت» و پس از آن «برزخ اما بهشت» به نویسنده‌ای پرمخاطب تبدیل شد. «تا بهشت راهی نیست» کتاب دیگر صفوی است که در مجموع با این کتاب 3 گانه او کامل می‌شود.

 

کتاب زمستان معرفی کننده ساجده آقا محسنی

کتاب زمستان اثر مهدی اخوان ثالث و از انتشارات فرهنگ مکتوب  است. زمستان عنوان مشهورترین شعر مهدی اخوان ثالث (م. امید) است. او این شعر را خطاب به احمد شاملو سروده است. شعر دارای دو لایه است: در لایه اول، راوی مشغول توصیف سرمای سوزان آخرین فصل سال است، اما در لایه زیرین راوی یخبندان فضای سیاسی کشور را به تصویر می کشد.

 

کتاب آن قورباغه را بخور معرفی کننده سکینه زارع یکتا

کتاب «قورباغه را بخور» نوشته‌ی «برایان تریسی» و ترجمه‌ی «مهدی قراچه‌داغی» است. این کتاب شامل 21 روش عالی برای غلبه بر امروز و فردا کردن و انجام دادن کار بیشتر در زمان کمتر است. ﺷﻤﺎ ھﯿﭻ‌وﻗﺖ ﺑﺮاي اﻧﺠﺎم ﺗﻤﺎم ﻛﺎرھﺎﻳﻲ ﻛﻪ ﺑﺎﻳﺪ اﻧﺠـﺎم ﺑﺪھﯿﺪ ﻓﺮﺻﺖ ﻛﺎﻓﻲ ﻧﺪارﻳﺪ. ﺷﻤﺎ ﺑﻪ ﻣﻌﻨﺎي واﻗﻌﻲ ﻛﻠﻤﻪ در اﻧﺒـﻮه ﻛﺎرھﺎ، ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺖھﺎي ﻓﺮدي، پروژه‌ھﺎ، روزﻧﺎﻣﻪھﺎ و ﻣﺠﻠﻪ‌ھﺎي زﻳﺎدي ﻛﻪ ﺑﺎﻳﺪ ﺑﺨﻮاﻧﯿﺪ و ﻛﺘﺎبھﺎﻳﻲ ﻛـﻪ روي ھﻢ اﻧﺒﺎر ﺷﺪه‌اﻧﺪ ﺗﺎ ﻳﻚ روز، ﺑﻪ ﻣﺤﺾ اﻳﻨﻜﻪ ﻓﺮﺻـﺘﺶ را ﭘﯿﺪا ﻛﺮدﻳﺪ ﺑـﻪ ﺳﺮاغ آﻧ‌‌‌ﮫﺎ ﺑﺮوﻳﺪ و غرق آن‌ها شوید. این کتاب به شما کمک خواهد کرد که کارهایتان را برنامه‌ریزی کنید.

 

کتاب بززنگوله پا و گرگ ناقلا معرفی کننده الینا زرین

کتاب بززنگوله پا و گرگ ناقلا نوشته صدیقه نجیمی از سری کتابهای برجسته است که انتشارات خانه ادبیات در زمینه داستانهای کودکان و نوجوانان به چاپ رسانده است . در این کتاب داستان شنگول و منگول و حبه انگور بصورت ساده و با زمینه برجسته که برای کودکان بسیار جذاب است ارائه گردیده است.

 

 

 

برگزاری جمع‌خوانی و بلند‌خوانی کتاب زندگی به سبک روح ا... در کتابخانه شهدای نیکنام‌ده...
ما را در سایت برگزاری جمع‌خوانی و بلند‌خوانی کتاب زندگی به سبک روح ا... در کتابخانه شهدای نیکنام‌ده دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : چهارشنبه 6 دی 1396 ساعت: 13:58