برگزاری جلسه داستان نویسی در کتابخانه شهید باهنر شمیرانات

ساخت وبلاگ
چکیده : جلسه داستان نویسی با موضوع آشنایی با مکاتب ادبی در کتابخانه شهید باهنر برگزار شد. به گزارش روا... با عنوان : برگزاری جلسه داستان نویسی در کتابخانه شهید باهنر شمیرانات بخوانید :

برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ، به همت مسئول و  کتابداران کتابخانه عمومی شهید باهنر شمیرانات، کلاس داستان نویسی روز چهار‌شنبه مورخ ۲۹ آذر ۱۳۹۶ به سرپرستی مهسا پیروزفر و با حضور اعضا کلاس خانم ها مریم رحمانی، فرزانه فولادی، توران محمد پور، هایده مرعشی، نسرین عزیزی، عرفا جعفری ، هستی سرتیپی، فرزانه پیراهنچی، فریبا اکبری و آقایان فریبرز حاتمی، محمد علی خوشگاه، محسن خواجه مهریزی در محل کتابخانه برگزار شد.


در این جلسه، مهسا پیروزفر مربی کلاس داستان نویسی هدف از این جلسه را بررسی رمانس و زمینه های شکل گیری رمان بیان و در ادامه افزود:
رمانس زمینه ادبی شکل گیری رمان بوده و با وجود اشتراک در طولانی بودن اثر اما پرداختن به مسائل اجتماعی، خانوادگی و تخیلات فردی در رمان از تفاوت میان رمانس و رمان است. آدمی با شناخت هویت فردی در دوران رنسانس توانست به شکل گیری رمان ترتیب اثر دهد.رمانس به ادبیات قبل از دوران رنسانس در اروپا و قبل از مشروطیت در ایران مربوط می شود.

اما پیش از آن نوع ادبی دیگری که سابقه آن به دوره قرون وسطی می رسد در شکل گیری رمان موثر بود و آن نولا یا ناولت است که از نمونه های آن رمان کوتاه دکامرون اثر جوانی بوکاچیو است.


سرفصل های مورد بحث در این جلسه شامل:

۱- رمانس و شباهت و تفاوت آن با رمان

۲-دلیل نامیدن رمانس به این نوع ادبی

۳- رمان و زمینه شکل گیری آن در قرن ۱۷

۴- نوول و داستان کوتاه

۵- تفاوت نوول و نولا

۶- انواع داستان بر اساس تعداد واژگان تشکیل دهنده آن
داستانک، داستان کوتاه، داستان نیمه بلند، رمان کوتاه، رمان

 

 

برگزاری جمع‌خوانی و بلند‌خوانی کتاب زندگی به سبک روح ا... در کتابخانه شهدای نیکنام‌ده...
ما را در سایت برگزاری جمع‌خوانی و بلند‌خوانی کتاب زندگی به سبک روح ا... در کتابخانه شهدای نیکنام‌ده دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : چهارشنبه 6 دی 1396 ساعت: 13:58