برگزاری نشست کتابخانه ای در کتابخانه عمومی اندیشه لواسانات

ساخت وبلاگ
چکیده : به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی نشست کتابخانه ای در کتابخانه عمومی اندیشه برگزار شد. به گزارش ... با عنوان : برگزاری نشست کتابخانه ای در کتابخانه عمومی اندیشه لواسانات بخوانید :

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی نشست کتابخانه ای در کتابخانه عمومی اندیشه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شمیرانات، به همت مسئول کتابخانه عمومی اندیش، لیلا فراهانی، نشتست کتابخانه ای، در روز دوشنبه، مورخ 22 آبان ماه 1396، از ساعت 15 الی 16 در محل کتابخانه برگزار گردید.

 

در این جلسه که مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی برگزار شد، 6 نفر از شرکت کنندگان به معرفی کتابهای انتخای خود به شرح ذیل پرداختند.

لیست کتابهای ارائه شده عبارتند از:

 

کتاب: مثل دانه های شانه، نویسنده:  غلامرضا حیدری ابهری، معرفی‌کنندگان: امیرعلی غریبیان

اثر حاضر، مجموعه 14 قصه دربارة فرازهای مختلف زندگی پیامبر مهربانی، حضرت محمّد (ص)است. داستان هایی با این عناوین: پیر جوان می شود، سنگ باران مرغ، مردم آزاری بد است، به کودکت دروغ نگو، او مهربان ترین است، مثل دانه های شانه، درستکار باش، قهرمان قهرمانان، اذان بلال، گرسنگی با دروغ، فریب ممنوع، لباس تو چه زیباست، قطره قطره جمع گردد. 

 

کتاب: یک داستان محشر، نویسنده:  فوئب گیلمن، معرفی‌کننده: عسل صفی آریان

این داستان، سال ها پیش در یک روستای کوچک در اروپای شرقی رخ داده و روایتی است دلپذیر از رابطه گرم خانوادگی و صمیمیت بین نوه و پدر بزرگ  که سرشار از خلاقیت، آموزش بازیافت و استفاده بهینه از مواد مصرفی و نمایشی است. 

 

کتاب: روباه سبز، نویسنده:  ایلین اسپینلی، معرفی‌کننده: پانیذ شریعتی

 یک روز صبح وقتی خانم روباه با دوچرخه به مدرسه آمد همه‌ی بچه‌ها تعجب کردند و فکر کردند که ماشین خانم روباهه خراب است ولی بعد متوجه شدند که او سبز شده، یعنی می‌خواهد کره ی زمین را سالم نگه دارد. خانم روباهه به بچه‌ها گفت که اگر بخواهند سبز باشند باید کمتر آب و انرژی مصرف کنند و چیزهایی را که دیگر نمی‌خواهند بازیافت کنند. و خیلی کارهای دیگر بچه‌ها هم تصمیم گرفتند سبز باشند پس همگی دست به کار شدند و...

 

کتاب: ویرجینیا گرگ شده است، نویسنده:  کیو مک لیر، معرفی‌کننده: کیمیا عماری  

ویرجینیا گرگ شده است. او می‌غرد و زوزه می‌کشد و کارهای عجیب و غریب می‌کند. همه از دست رفتارهای او ناراحت‌اند. وَنِسا خواهر ویرجینیا برای خوشحالی او دست به‌کار می شود.

ونسا فکری به ذهنش رسید. همین‌طور که ویرجینیا داشت چرت می‌زد، پاورچین پاورچین دور اتاق را گشت، وسایل نقاشی و یک دسته کاغذ پیدا کرد و سرزمین چیزهای خوب را به شکل باغی بسیار زیبا به همراه تاب و نردبان، روی دیوار اتاق خواب کشید. ویرجینیا با دیدن این تصویرها به طور شگفت‌انگیزی متحول شد و خود را به دست نقاشی خیالی خواهرش سپرد.

ویرجینیا گرگ می شود » داستانی نشاط بخش و مناسب برای مخاطبان در همه سن و سال‌هاست که بر پایه‌ی ارتباط نویسنده‌ی معروف، ویرجینیا ولف با خواهر نقاشش، ونسا بل، نوشته این کتاب جوایز بسیاری کسب کرده است که از میان آنها می‌توان به جایزه‌ی گاورنر جنرالز ۲۰۱۲ و لیست افتخار دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان اشاره کرد.

 

کتاب: تن تن و سندباد، نویسنده: محمد میرکیانی، معرفی‌کننده: نرگس شیخ سفلی   

 داستان این کتاب از آنجا آغاز می‌شود که گروهی از قهرمان‌های داستان‌های غربی به رهبری تن‌تن- چهره معروف قصه‌های غربی که داستان‌های آن از اول برای باشکوه جلوه دادن استعمار اروپاییان به‌ویژه انگلیس منتشر شد- راهی سرزمین‌های مشرق زمین می‌شوند تا بتوانند با آن‌ها بجنگند و شکستشان بدهند. در این‌سوی ماجرا قهرمان‌های مشرق زمین به رهبری سندباد به مقابله با آن‌ها می‌روند و درنهایت سندباد ویارانش موفق می‌شوند که می‌توانند آن‌ها را شکست دهند. 

 

کتاب: غیبت از مدرسه، نویسنده: استن و جن برنستین، معرفی‌کننده: سیدمهدی حسینی

آیا تا بحال براتون پیش اومده که از مدرسه به هر دلیلی غیبت داشته باشید و بعد از برگشت به مدرسه از بقیه بچه ها عقب افتاده باشید؟

داستان این کتاب پیشنهاداتی برای زمانی که غیبت دارید و بعد از برگشت به مدرسه داره که بعد از برگشت به مدرسه احساس خوبی داشته باشیم.

برادر خرسی سرما خورده  ونمی تواند به مدرسه برود. خودش و دیگران فکر می کنند حالا که او به مدرسه نرفته بهتر است استراحت کند و خوش بگذراند. او مشغول تماشای تلویزیون و بازی کردن می شود و فراموش می کند تکالیفش را انجام دهد. وقتی حالش خوب می شود و به مدرسه می رود با مشکلاتی روبرو می شود. در این میان از پدربزرگ کمک می گیرد و ...

 

 

برگزاری جمع‌خوانی و بلند‌خوانی کتاب زندگی به سبک روح ا... در کتابخانه شهدای نیکنام‌دهبرگزاری,کتابخانه,کتابخانه,لواسانات,...
ما را در سایت برگزاری جمع‌خوانی و بلند‌خوانی کتاب زندگی به سبک روح ا... در کتابخانه شهدای نیکنام‌ده دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : يکشنبه 5 آذر 1396 ساعت: 15:57