نشست کتابخوان مدرسه‌ای در مدرسه حضرت زینب (س) شهرک محلاتی

ساخت وبلاگ
چکیده : به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی نشست کتابخوان در مدرسه حضرت زینب (س) شهرک محلاتی برگزار شد.   ... با عنوان : نشست کتابخوان مدرسه‌ای در مدرسه حضرت زینب (س) شهرک محلاتی بخوانید :

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی نشست کتابخوان در مدرسه حضرت زینب (س) شهرک محلاتی برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شمیرانات به همت مسئول کتابخانه عمومی شهید محلاتی، همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی نشست کتابخوان مدرسه ای در مدرسه حضرت زینب (س) شهرک محلاتی در بین دانش آموزان در روز شنبه مورخ 4 آذرماه 1396 از ساعت 11:30 الی 13 و با معرفی 6 کتاب توسط 6 نفر از دانش آموزان در مکان مدرسه برگزار گردید.

 

کتابهای معرفی شده در این نشست عبارتند از:   

                                                                                    

کتاب: سلام بر ابراهیم  2، نویسنده: گروه فرهنگی شهید هادی، معرفی‌کننده: ستایش کفاشان

جلد دوم این کتاب، ادامه خاطراتی است که در جلد اول آن منتشر شده اند. تعدادی از خاطرات بودند که در جلد اول کتاب چاپ نشدند. دلیلش هم این که گروهی از افراد و راوی ها را پیدا نکردند و یا در دسترس نبودند. بنابراین تعدادی از مصاحبه هایی که بعد از چاپ جلد اول کتاب انجام شد و یا کراماتی که بعد از چاپ جلد اول کتاب، از این شهید دیده شدند، برای چاپ در جلد دوم تدوین شدند.

خاطرات جدید همرزمان و دوستان شهید در جلد دوم «سلام بر ابراهیم» رونمایی شده است. شهید هادی بواسطه اخلاق پهلوانی و منش ایمانی اش، مریدان بسیاری میان جوانان کشورمان پیدا کرده است.

کتاب: ریشه ها، انگیزه ها و بازخوردهای نهضت حسینی، نویسنده:  حسین ذاکری خطیر، معرفی‌کننده: زهرا علی عسگری 

درکتاب حاضر، تلاش شده است تا با دلایل روشنی ریشه های واقعه کربلا و راز ماندگاری نهضت عاشورا و انگیزه های قیام امام حسین و پیامها و عبرتها و شاخصه های امام حق و باطل را برای جویندگان حق تبیین نماید.

کتاب: شش ماه پایانی، نویسنده:  مجتبی الساده، معرفی‌کننده: شکیبا رحمانی

مطالب این کتاب درباره غیبت و دوران پیش از ظهور امام زمان (عج)، توصیف و نشانه های سال ظهور، تقدم حوادث سال ظهور (شش ماهه آخر دوران غیبت) است که با روایات و احادیث مختلفی درج گردیده است.

... این اخبار مسلمین را به هوشیاری، آمادگی، انتظار و اطلاع جامع درباره آخرالزمان دعوت می کند و از آنان می خواهد که همه مناسبات و روابط فردی و اجتماعی خود را متناسب با آن شرایط ویژه تنظیم کنند تا شاید از فتنه ها در امان مانند و در زمره مشتاقان و منتظران شاهد ظهور آخرین منجی موعود باشند. بسیاری از محققان درمیان ملل مختلف با اشتیاق تمام سعی در تنظیم این اخبار داشتند تا شاید از میان آنها امکان عرضه تصویری روشن از سالها و حتی ماه های ماقبل از ظهور فراهم شود.
اثر حاضر، ترجمه کتاب «الفجر مقدس المهدی (عج) و ارهاصات الیوم الموعود» اثر محقق مسلمان شیعی و ارجمند «مجتبی السادة» است که با عنوان شش ماه پایانی عرضه می شود. نامبرده با مطالعه و تحقیق در منابع و تفحص در روایات موفق به ارائه اثری شده که در آن وقایع و حوادث شش ماه آخرین از سال ظهور حضرت موعود، امام مهدی، علیه السلام قابل بررسی و مطالعه است.

کتاب:  دیدار با امام زمان (عج)، نویسنده:    جواد نعیمی، معرفی‌کننده: آیدا تهرانی شاد

این کتاب درباره امام زمان عج نوشته شده است که به یک سری از ویژگیهای حضرت مهدی عج اشاره شده است . این کتاب به صورت داستانی نوشته شده ودر 4 فصل آخر دلنوشته هایی از خود نویسنده آمده است.

 

کتاب: ناقوس ها به صدا در می آیند، نویسنده: ابراهیم حسن بیگی، معرفی‌کننده: معصومه صالحی                       

«ناقوسها به صدا درمی آیند» داستان دلدادگی یک کشیش مسیحی است که در مسکو زندگی می کند. او کتاب ها و آثار خطی و قدیمی بسیاری دارد و به این کار عشق می ورزد. وقتی یک نسخه قدیمی از مردی تاجیک به دست او می رسد، علاقه مند می شود که کتاب را از او بخرد، اما مرد تاجیک به دست کسانی که دنبال این کتاب ارزشمند هستند، کشته می شود و از اینجا به بعد، کشیش روسی پا در مسیری می گذارد که به شناخت امام متقین، امیرالمؤمنین، علی (ع) منتهی می شود.

کتاب : سیاحت غرب، نویسنده:  آیت الله قوچانی، معرفی‌کننده: زینب اکبری

این مجموعه بر اساس نوشته های شخصی است که زندگی پس از مرگ را به طور کامل تجربه کرده و دوباره به ابن دنیا بازگشته است !
سرنوشت انسان پس از مرگ . این مجموعه بر اساس نوشته های شخصی است كه زندگی پس از مرگ را به طور كامل تجربه كرده و دوباره به ابن دنیا بازگشته است. هنگامی كه من جان به جان آفرین تسلیم كردم دیدم ایستاده ام وبیماری بدنی كه داشتم ندارم وتندرستم وخویشان من دراطراف جنازه برایم گریه می كنند ومن ازگریهءآنها اندوهگینم وبه آنها می گویم من نمرده ام بلكه بیماریم رفع شده كسی گوش به حرف من نمی كند.

 

برگزاری جمع‌خوانی و بلند‌خوانی کتاب زندگی به سبک روح ا... در کتابخانه شهدای نیکنام‌دهکتابخوان,مدرسهای,...
ما را در سایت برگزاری جمع‌خوانی و بلند‌خوانی کتاب زندگی به سبک روح ا... در کتابخانه شهدای نیکنام‌ده دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : يکشنبه 5 آذر 1396 ساعت: 15:57