کلاس شاهنامه خوانی در کتابخانه شهید باهنر شمیرانات

ساخت وبلاگ
چکیده : کلاس# شاهنامه# خوانی#  در کتابخانه# شهید# باهنر# شمیرانات# با حضور جمعی از اعضای علاقمند برگزار شد.ب... با عنوان : کلاس شاهنامه خوانی در کتابخانه شهید باهنر شمیرانات بخوانید :

کلاس# شاهنامه# خوانی#  در کتابخانه# شهید# باهنر# شمیرانات# با حضور جمعی از اعضای علاقمند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه# های عمومی شهرستان شمیرانات#؛ به همت مسئول کتابخانه، مریم ملکوتی و کتابداران کتابخانه شهید# باهنر# شمیرانات، کلاس# شاهنامه# خوانی# روز چهارشنبه ۱۵ اسفندماه ماه ۱۳۹۷ به مربیگری مهسا پیروزفر کارشناس ارشد  ادبیات نمایشی و باحضور جمعی از اعضا کتابخانه در محل کتابخانه برگزار شد.

در این جلسه، مهسا پیروزفر مربی کلاس شاهنامه خوانی هدف از برگزاری این جلسه را خوانش ادامه داستان جنگ ایران و توران و اتفاقات پس از کشته شدن زریر  عنوان کرد و افزود:

 

 پس از کشته شدن زریر برادر گشتاسپ به دست بیدرفش در جنگ با تورانیان ابتدا گشتاسپ تصمیم به میدان رفتن می گیرد اما جاماسپ مانع او می شود. سپس چون آگاهی مرگ زریر به اسفندیار می رسد او برای خونخواهی به میدان می رود. گشتاسپ در این موقع اعلام می کند هرکس برای خونخواهی زریر پا به میدان گذارد دخترش همای را به او می دهد. گشتاسپ بیان کرد اگر بخت یار باشد و از رزمگاه برگردد تاج و تخت را به اسفندیار می دهد.

نستور فرزند زریر چون به دنبال پدرش می رود، با جسد پدرش روبرو می شود او از گشتاسپ می خواهد برای کین خواهی پدرش به میدان رود اما دیگر سپاهیان مانع رفتن شاه به جنگ می شوند تا مبادا لشکر بی سر پناه شود و ارجاسپ به خواسته اش برسد.

سرانجام نستور و افراسیاب به برای کین خواهی زریر به میدان می روند و بیدرفش را به سزای کشتن زریر، سر از تن اش جدا می کنند.

 

سرفصل ها و مباحث گفته شده در این کلاس شامل: نگاهی بر بخش های مختلف اوستا و گاتا ها سروده ی زرتشت و خوانش ادامه داستان جنگ گشتاسپ و ارجاسپ و خونخواهی زریر توسط اسفندیار پسر گشتاسپ و نستور فرزند زریر بوده است.

 

برگزاری جمع‌خوانی و بلند‌خوانی کتاب زندگی به سبک روح ا... در کتابخانه شهدای نیکنام‌ده...
ما را در سایت برگزاری جمع‌خوانی و بلند‌خوانی کتاب زندگی به سبک روح ا... در کتابخانه شهدای نیکنام‌ده دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : دوشنبه 19 فروردين 1398 ساعت: 19:44