کلاس داستان نویسی در کتابخانه شهید باهنر شمیرانات

ساخت وبلاگ
چکیده : کلاس# داستان# نویسی# با هدف "بررسی ادبیات قرن ۱۹  ادبیات آمریکا" در کتابخانه# شهید# باهنر# شمیرانات#... با عنوان : کلاس داستان نویسی در کتابخانه شهید باهنر شمیرانات بخوانید :

کلاس# داستان# نویسی# با هدف "بررسی ادبیات قرن ۱۹  ادبیات آمریکا" در کتابخانه# شهید# باهنر# شمیرانات# با حضور جمعی از علاقمندان در محل کتابخانه# برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شمیرانات#؛ به همت مسئول کتابخانه، مریم ملکوتی و کتابداران کتابخانه شهید# باهنر# شمیرانات، کلاس# داستان# نویسی# روز چهارشنبه ۱۵اسفند ماه ۱۳۹۷ به مربیگری مهسا پیروزفر کارشناس ارشد ادبیات نمایشی و باحضور جمعی از اعضا کتابخانه در محل کتابخانه برگزار شد.

در این جلسه، مهسا پیروزفر مربی کلاس داستان نویسی هدف از برگزاری این جلسه را بررسی ادبیات قرن ۱۹  ادبیات آمریکا عنوان کرد و افزود:

 با نگاهی به نویسندگان این دوره افراد مطرحی چون لوییزا می الکات و جک لندن را می توان یافت. لوییزا می الکات نویسنده رمان زنان کوچک فردی آزادی خواه و فمنیست بود. او با نوشتن رمان زنان کوچک به شهرت رسید و اثری طنز و صمیمی را منتشر کرد که تا امروز نیز خوانندگان بسیاری را به خود جذب کرده است. لوییزا شاد زیستن را برای همه انسان ها می خواست و از طرفدارات حقوق زنان بود.

جک لندن رمان نویس و نویسنده مقالات اجتماعی از نخستین نویسندگان کالیفرنیاست که شهرت جهانی کسب کرد. او اولین نویسنده رنجبران و زحمت کشان در آمریکا به شمار می رود. لندن که نویسنده ای سوسیالیست بود در بسیاری از داستان هایش اندیشه سوسیالیستی را مطرح کرد.از رمانهای مهم او آوای وحش و سفید دندان است.

سرفصل ها و مباحث گفته شد در این کلاس شامل موارد زیر است؛

● نگاهی بر زندگی و آثار لوییزا می الکات، هنری جورج، ویلیام جیمز، امبروز بیرس، فرانسیس ماریون کرافورد و جک لندن.

●تعریف جیمز تراسلو آدامز از رویای آمریکایی.

●نگاهی به اصلاح طلبان و مورخان و فیلسوفان این دوران

●دموکراسی و بشریت در آثار این دوره ادبیات آمریکا

 

برگزاری جمع‌خوانی و بلند‌خوانی کتاب زندگی به سبک روح ا... در کتابخانه شهدای نیکنام‌ده...
ما را در سایت برگزاری جمع‌خوانی و بلند‌خوانی کتاب زندگی به سبک روح ا... در کتابخانه شهدای نیکنام‌ده دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : دوشنبه 19 فروردين 1398 ساعت: 19:44