کلاس قرآن و مفاهیم جزء سی و نقاشی و خلاقیت با مفاهیم قرآنی ویژه کودکان در کتابخانه شهدای امامه

ساخت وبلاگ
چکیده : کلاس قرآن  و مفاهیم جزء سی  و نقاشی و خلاقیت با مفاهیم قرآنی ویژه کودکان در کتابخانه عمومی شهدای اما... با عنوان : کلاس قرآن و مفاهیم جزء سی و نقاشی و خلاقیت با مفاهیم قرآنی ویژه کودکان در کتابخانه شهدای امامه بخوانید :
کلاس قرآن  و مفاهیم جزء سی  و نقاشی و خلاقیت با مفاهیم قرآنی ویژه کودکان در کتابخانه عمومی شهدای امامه برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شمیرانات؛ به همت مسئول کتابخانه، زهره درزی، کلاس قرآن و مفاهیم جزء سی و نقاشی و خلاقیت با مفاهیم قرآنی ویژه کودکان در کتابخانه عمومی شهدای امامه بالا  روزهای چهارشنبه و پنج شنبه 17 و 18 بهمن ماه1397 به مربیگری راحله درزی  با حضور اعضای کودک  ودر هرروز 4 ساعت در محل کتابخانه برگزار گردید.

  در این جلسه، راحله درزی مربی کلاس هدف از برگزاری این کلاس را آشنایی کودکان از پایه با مفاهیم قرآنی عنوان کرد و  ضمن تکرار و جمعخوانی سوره ها در کلاس کودکان به حفظ جزء سی ام می پردازند.

سوره هایی که در این جلسات تدریس و مفاهیم آن به کودکان آموزش داده شد شامل کافرون، نصر، انشراح و تین بود که هرکدام به صورت جداگانه تمرین شد. ضمنا داستان هرسوره  برای کودکان تعریف شد و کودکان با مفاهیم اساسی و مهم این سوره ها آشنا شدند.

*در بخشی از کلاس نیز پرسش و پاسخ  درباره سوره هایی که در جلسه اول یادگرفتند پرداخته شد. این بخش شامل "مسابقه پرسش و پاسخ قرآنی " هم بوده است.  

* پژوهش درباره تکرار کلمه "نحل" به معنای زنبور عسل  در قرآن از جمله فعالیت های کودکان در این کلاس به شمار می آید.

درساعت نقاشی کودکان با استفاده از شکل قلب و دایره  کاردستی هایی به شکل زنبور عسل ساختند.همچنین با دایره و بیضی عنکبوت،با قلب سنجاب، با نیم دایره جوجه تیغی، با بیضی خرچنگ  را آموز دیدند. و در جلسه بعد به ساخت این اشکال خواهند پرداخت.

تمرین شعر " یاد امام زمان عج" از دیگر فعالیت های این جلسه بود.

لازم به ذکر است این کلاس پنجشنبه ها یک هفته در میان از ساعت 8 الی12 در کتابخانه شهدای امامه تا پایان سال دایر خواهد بود.

 

 

برگزاری جمع‌خوانی و بلند‌خوانی کتاب زندگی به سبک روح ا... در کتابخانه شهدای نیکنام‌ده...
ما را در سایت برگزاری جمع‌خوانی و بلند‌خوانی کتاب زندگی به سبک روح ا... در کتابخانه شهدای نیکنام‌ده دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : چهارشنبه 1 اسفند 1397 ساعت: 3:15