کلاس داستان نویسی در کتابخانه عمومی شهید باهنر شمیرانات؛

ساخت وبلاگ
چکیده : کلاس داستان نویسی با موضوع "بررسی ویژگی های دوران رئالیسم در ادبیات آمریکا" در کتابخانه شهید باهنر ش... با عنوان : کلاس داستان نویسی در کتابخانه عمومی شهید باهنر شمیرانات؛ بخوانید :

کلاس داستان نویسی با موضوع "بررسی ویژگی های دوران رئالیسم در ادبیات آمریکا" در کتابخانه شهید باهنر شمیرانات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شمیرانات؛ به همت مسئول کتابخانه، مریم ملکوتی و کتابداران کتابخانه شهید باهنر شمیرانات، کلاس داستان نویسی روز چهارشنبه۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۷ به مربیگری مهسا پیروزفر کارشناس ارشد ادبیات نمایشی و باحضور جمعی از اعضا کتابخانه در محل کتابخانه برگزار شد.

 در این جلسه، مهسا پیروزفر مربی کلاس داستان نویسی هدف از برگزاری این جلسه را "بررسی ویژگی های دوران رئالیسم در ادبیات آمریکا" عنوان کرد و افزود:

در میانه قرن ۱۹ با پیشرفت های بزرگ در زمینه چاپ و بهای ارزانتر کاغذ، تنوع و تیراژ نشریات افزایش یافت و ژورنالیسم و گزارش نویسی عاملی بود در گسترش سبک واقع گرایی در میان نویسندگان. از دیگر سو تکامل فن عکاسی عاملی دیگر برای رونق ادبیات رئالیستی بود. آنچه توسط نویسندگانی چون مارک تواین، برت هارت و ویلیام دین هاولز بر ادبیات این دوران تاثیر گذاشت نحوه شخصیت پردازی در ارتباط با جهان خارج و راه بردن شخصیت های داستانی بود. اینکه بشر تا چه حد بر سرنوشت خود حاکمیت دارد موضوع بحث آثار این دوران بود.رئالیسم تحقق دموکراسی در زمینه ادبیات تلقی می شد و نه تنها یک مکتب بلکه موضوع ادبیات طبقه متوسط بود. نویسندگان این سبک، تجربه گرا و عملگرا بودند و به جای آنکه در جریان داستان دخالت کنند و نقطه نظر هایشان را به رخ خواننده بکشند اجازه می دادند سیر وقایع روزمره داستان را در راستای منطقی خود به پیش ببرد.

لازم به ذکر است، سرفصل ها و مباحث گفته شده در این کلاس شامل نگاهی به ویژگی های ادبیات آمریکا در مکتب واقع گرایی، مقایسه ویژگی شخصیت های داستانی در مکتب رمانتیسم، رئالیسم و ناتورالیسم، بررسی خلاصه داستان داغ ننگ اثر ناتانیل هاثورن، ویژگی شخصیت های داستان داغ ننگ و نگاهی به سبک نوشتاری ناتانیل هاثورن، نویسنده مکتب رمانتیسم سیاه بوده است.

 

برگزاری جمع‌خوانی و بلند‌خوانی کتاب زندگی به سبک روح ا... در کتابخانه شهدای نیکنام‌ده...
ما را در سایت برگزاری جمع‌خوانی و بلند‌خوانی کتاب زندگی به سبک روح ا... در کتابخانه شهدای نیکنام‌ده دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : جمعه 19 بهمن 1397 ساعت: 10:06