برگزاری جمع‌خوانی و بلند‌خوانی کتاب زندگی به سبک روح ا... در کتابخانه شهدای نیکنام‌ده

ساخت وبلاگ
چکیده : جمع‌خوانی و بلند‌خوانی کتاب زندگی به سبک روح ا... در کتابخانه عمومی شهدای نیکنام‌ده، برگزار شد.   به... با عنوان : برگزاری جمع‌خوانی و بلند‌خوانی کتاب زندگی به سبک روح ا... در کتابخانه شهدای نیکنام‌ده بخوانید :

جمع‌خوانی و بلند‌خوانی کتاب زندگی به سبک روح ا... در کتابخانه عمومی شهدای نیکنام‌ده، برگزار شد.

 

به گزارش رابط خبری اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شمیرانات، برنامه جمع‌خوانی و بلند‌خوانی کتاب زندگی به سبک روح ا... کتابخانه عمومی شهدای نیکنام‌ده، روز شنبه، مورخ 20 خرداد ماه 1396 راس ساعت 14 در محل کتابخانه، برگزار شد.

 

این کتاب به مناسبت فرا رسیدن سال‌روز ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) و مربوط به مسابقه بود و مورد استقبال جمعی از اعضاء کتابخانه قرار گرفت و از آن بهرمند شدند.

عناوین انتخاب شده که مورد مطالعه قرار گرفت عبارتند از : 1- شجاعت امام 2- اخلاص در گفتار 3- اخلاص در عمل 4- ساده زیستی 5- رعایت نظم و وقت‌شناسی 6- وحدت 7- وصیت امام به ملت مفهوم حقیقی آزادی.

 

 امام حرکت اسلامی را یک تکلیف شرعی می‌دانست به واسطه همین شجاعت بدون هیچ ترسی با توکل بر خدا مسیر و هدف خود را ادامه داد ساواک اعتراف می‌کند که آیت الله خمینی (ره) بسیار آدم شجاعی است و این شجاعت را از پدرش به ارث برده. گفتار امام سرشار از معارف و اخلاص نیت به حق بوده و در جویندگان حقیقت تاثیر بسزایی داشت.

 

امام وجود مبارک خود را به یاد خدا آراسته بود قلبش مالامال از محبت خدا بود و از همان ابتدا نشان داد که برای انجام تکلیف و وظیفه شرعی درس می‌خواند و هدف او مقام و منصب و مرجعیت نیست حضرت امام عمل به تکلیف را وظیفه‌ی خود می‌دانست. یکی از بزرگترین خصوصیات حضرت امام ساده زیستی بود ایشان یکی از راهکارهای مبارزه با استکبار ابر قدرت‌ها را ساده زیستن می‌دانست.شما و همه‌ی فرزندانم و هر کس که نامه‌ام به او می‌رسد به ترس از خدا و نظم در کارها سفارش می‌کنم. تمام کارهای امام از روی برنامه و نظم انجام می‌شد.

 

امام باقر (ع) می‌فرماید: هان ای گروه مومنان مانوس و متحد باشید و به هم مهربانی کنید. وحدت مفهومی است که درک آن بسیار ساده است اما عمل کردن به آن به سادگی درک این مفهوم نیست.

 

امام خمینی (ره) آزادی غربی را رد می‌کند که موجب تباهی و انحراف جوانان می‌داند ایشان حدود آزادی را عدم مخالفت با شرع عفت عمومی مصالح کشور و مسیر ملت می‌دانست و وظیفه آهاد مردم مسلمان را نیز در برابر آزادی های غیرشرعی و قانونی بیان کرد.

 

 

 

 

برگزاری جمع‌خوانی و بلند‌خوانی کتاب زندگی به سبک روح ا... در کتابخانه شهدای نیکنام‌ده...
ما را در سایت برگزاری جمع‌خوانی و بلند‌خوانی کتاب زندگی به سبک روح ا... در کتابخانه شهدای نیکنام‌ده دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 10 تاريخ : دوشنبه 22 خرداد 1396 ساعت: 12:38